Фракція щебеню і на що вона впливає?
Щебінь є одним з найбільш затребуваних будівельних матеріалів, який широко використовують не тільки будівельники, але і звичайні люди для поліпшення своїх дачних ділянок і будинків. Цей матеріал утворюється шляхом дроблення твердих гірських порід і знаходить своє застосування в:
• якості матеріалу для різних сумішей, які застосовуються в будівництві;
• вигляді наповнювача для залізобетонних плит і конструкцій;
• будівництві і відновленні автомобільних магістралей, трамвайних і залізничних ліній;
• бетонних сумішах при закладання фундаменту.
Різні властивості щебеню залежать від багатьох факторів, і одним з таких є його лящадність, тобто розмір і форма «зерна».
Фракція щебеню — це процентне співвідношення в якомусь обсязі щебеню плоских, або як їх ще називають игловатых або пластинчастих, частинок, які можуть негативно позначитися на експлуатаційному якості даного матеріалу. Чим менша їх наявність у щебені, тим вище його якість. Так, щебінь, має кубовидну, або близьку до неї форму значною мірою схильний до максимальної утрамбування, що підвищує міцність того, де саме його використовують в якості наповнювача. Але якщо застосовувати щебінь, де більшою мірою переважають «зерна» голчастою і пластинчастої форми, то тоді не уникнути утворення пустот, що може знизити рівень міцності розчину.
КЛАСИФІКАЦІЯ ЩЕБЕНЮ В ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД ЙОГО ЛЕЩАДНОСТИ:
Як було сказано вище, щебінь виходить в результаті дроблення гірських порід. Природно, що в таких умовах неможливо отримати «зерна» однаково правильної форми. За процентним вмістом в отриманій після дроблення масі щебеню голчастих та пластинчастих «зерен» можна розділити на п'ять категорій, встановлені державним стандартом (ДСТ):
- I група (кубовидна). Вміст у ній «зерен» голчастою і пластинчастої форми не перевищує 10%. Подібний показник характерний для добре обробленого гранітного щебеню, який застосовують при виготовленні ЗБК і верхнього шару дорожнього покриття.
- II група (покращена). Концентрація «зерен» не перевищує 10-15%. Даний показник дозволяє застосовувати цей щебінь в різних будівельних сферах. Також, як і перша група, характерний для гранітного щебеню.
- III група (звичайна). Зміст «зерен» коливається від 15% до 25% і характерний, в основному, для вапнякового щебеню.
- IV група (звичайна). Процентний показник — 25-35%. Щебінь цієї групи використовується при виробництві цементу і скла. З-за того, що він має низьку ступінь зчеплення, його ніколи не застосовують при виготовленні залізобетонних конструкцій.
- V група (звичайна). Тут концентрація неугодних «зерен» становить 35-50%, що робить його самим низьким сортом з усіх, зазначених вище. Його застосовують при створенні тимчасових споруд і під час відсипки дороги.
Таким чином, ми бачимо, що лящадність повністю визначає якість щебеню і сферу його застосування в будівництві. Тому, замовляючи щебінь, слід завжди цікавити у продавця процентний вміст голчастих та пластинчастих зерен, так як саме від них залежить міцність і термін служби вашої будівельної конструкції. Якість щебеню краща ціна це наш коник тому вибір один щебінь це Інвестор лад
- Для чого потрібний керамзитНавіщо люди продовжують використовувати керамзит, коли вигадано стільки нових, більш енергоефективних альтернатив? Керамзит - минуле століття? Не поспішайте з висновками. Поділимося думкою у статті.Детальніше
- Який пісок купити у ХарковіВибір піску у Харкові став ширшим. Останніми роками почали розроблятися нові піщані кар'єри. Актуальна інформація про пісок, який є у наявності, — у статті.Детальніше