Для чого потрібний керамзит
Керамзит не назвеш незамінним у будівництві матеріалом. Якщо ви, наприклад, захочете утеплити стіни або підлогу, знайдеться кілька сучасних високотехнологічних альтернатив - пінополістирол, мінеральна вата, пінополіуретан. Але старий добрий керамзит із звичайної глини продовжує користуватися заслуженою популярністю серед будівельників, як перевірений, універсальний, недорогий та натуральний матеріал.
Всесвітній тренд на екодом не здає позиції. І не здасть, тому що проблеми з екологією стають все більш загрозливими. Екосвідомі українці при будівництві житла теж по можливості використовують натуральні матеріали: керамічна цегла, граніт, камінь, пісок, деревину та ін.
Звичайно, навряд чи всі кинуться будувати супер-еко-мазанки на кшталт українських хат ХІХ століття, чи будинки із соломи, чи нори в землі, як у хобітів.
Зате в екологічно відповідальну концепцію успішно вписуються керамзитобетонні блоки, легкі бетони з використанням керамзиту як наповнювач. Керамзит у їхньому складі, крім 100-відсоткової екологічності, забезпечує ще й:
- Гарну тепло- та звукоізоляцію. За рахунок пористої структури зменшуються тепловтрати, покращується енергоефективність будинку, пригнічується зовнішній шум.
- Легка вага. Матеріали на основі керамзиту легші в порівнянні з іншими стіновими матеріалами, що полегшує процес їх встановлення та зменшує загальне навантаження на фундамент.
-
Міцність конструкції. Керамзит — не вибір №1, якщо йдеться про підстави під важкі навантаження або про конструкції, що піддаються сильним механічним впливам. Але для звичайного будинку міцності керамзиту достатньо, щоб зводити несучі стіни і перегородки.
-
Природну вентиляцію. У таких будинках плісняви та затхлості не буде
-
Жаростійкість. Керамзит не горить і не виділяє токсичних речовин при високих температурах, на відміну від пінобетону та нових утеплювачів (мінволокон, пінополістиролу, поліуретану). Це одна з найголовніших переваг керамзиту.
-
Запобігання псуванню стін гризунами. Миші не гризуть керамзит. Але дуже люблять інші утеплювачі, якщо ті не оброблені спеціальною хімією для захисту від гризунів
-
Економічність. Порівняно з червоною цеглою та бетоном на основі гранітного щебеню, керамзито-цементні розчини відчутно дешевші.
Для чого раціонально використовувати такий пористий, легкий, проникний до води і зовні симпатичний матеріал, як керамзит? Найчастіше його купують для: ·
- Утеплення стін, підлог, горищ, прибудови балконів; ·
- Зведення господарських будівель; ·
- Облаштування дренажних систем; ·
- Ландшафтного дизайну; ·
- Гідропоніки, догляду за рослинами, у тому числі і кімнатними.
Можна замовити керамзит завжди:
керамзит у мішках
Керамзит навалом від 1-25 м3
Керамзит у бігах.
Якщо ви вирішили, що такий скромний, але дуже корисний керамзит потрібен у господарстві, телефонуйте до «Інвестор-Буд». І допоможемо порадою, і доставимо будь-які кількості потрібних вам будматеріалів по всьому Харкову та передмісті протягом кількох годин. Звертайтесь, співпрацюємо!
- Який пісок купити у ХарковіВибір піску у Харкові став ширшим. Останніми роками почали розроблятися нові піщані кар'єри. Актуальна інформація про пісок, який є у наявності, — у статті.Детальніше
- Червона цегла від замовлення до доставкиЗ якого матеріалу краще зводити будинок? Які критерії відповідають за якість цегли? Де швидко можна купити якісну червону цеглу в Харкові?Детальніше