Силікатна цегла дійсно якісна і надійна ?
СИЛІКАТНА (БІЛА) ЦЕГЛА
Люди почали виробляти цеглу і використовувати її в будівництві власних будинків, храмів, палаців для своїх правителів і високої знаті тощо ще у Стародавньому світі. Варто зауважити, що сьогоденні технології виробництва цегли мало чим відрізняються від тих, що були в ті далекі часи.
Якщо вірити археологічним знахідкам, то перші згадки про виготовлення і використання цегли в будівництві прадавніми людьми були датовані IV тисячоліттям до н.е. В Україні, ще за часів Київської Русі, використання цегли при будівництві різноманітних споруд почалося після знайомства наших пращурів з осередками візантійської культури і християнством зокрема. Саме це дуже вплинуло на розвиток української архітектури. Таким чином вже у X - XIII століттях в Київській Русі майже зникли дерев'яні будинки, і замість них з'явилися величні споруди з цегли, які собою створювали величний житловий фонд тогочасного міста.
Чому люди у стародавні часи так швидко відмовилися від інших матеріалів, з яких раніше будували свої дивні будинки і почали ши́роко та об'ємно використовувати цеглу? Чому зараз, попри різноманіття будівельних матеріалів, які є на будь-який смак та кишеню, цегла залишається найбільш популярним та затребуваним будівельним матеріалом?
Відповідь на ці запитання достатньо проста — це доступність, надійність, міцність та довговічність. Адже це саме ті складові, які є основою гарного і затишного будинку. Тому що будинок для багатьох з нас є тим особливим і важливим місцем, куди завжди можна повернутися, куди хочеться повертатися. Саме в будинку проходить більша частина життя людини, де вона зростає, пізнає навколишній світ та формує власну особистість, а тому він має бути надійним, безпечним та міцним.
Існує багато різновидів цегли. І на цей час український ринок будівельних матеріалів своєму потенційному покупцю може запропонувати достатньо широкий вибір різноманітної цегли, призначеної для будь-якого виду робіт. Нижче наведено основні види цегли, яка має найбільший попит серед покупців:
- Керамічна цегла;
- Клінкерна цегла;
- Силікатна цегла;
- Лицьова цегла;
- Вогнетривка цегла;
- Звичайна (рядова) будівельна цегла.
Усі ці різновиди цегли значно відрізняються між собою, тому що вони призначені для конкретного виду будівельних робіт. У цій статті ми трохи детальніше поговоримо про силікатну цеглу, яка у народі більш відома як біла цегла.
До складу силікатної цегли входять достатньо прості компоненти: кварцовий (річний) пісок (приблизно 90% від усього складу) та звичайне вапно, яке складає всього 10%. Зазвичай процес виготовлення силікатної цегли у виробника займає десь приблизно від 15 до 20 годин, у той час, коли на виготовлення керамічної цегли потрібен майже тиждень. Завдяки цьому біла цегла значно дешевша за керамічну (червону) цеглу. Цей факт також обумовлює поширеність білої цегли серед українських покупців. Також варто відзначити, що інколи деякі виробники до просто складу білої цегли можуть додавати синтетичні барвники для різнокольорового забарвлення, яке може слугувати гарним рішенням для зовнішнього оздоблення будинку чи цегляного паркану на вашій дачній ділянці.
Область застосування силікатної (білої) цегли в Харкові достатньо широка. Насамперед білу цеглу застосовують:
● якщо це повнотіла силікатна цегла, то її можна використовувати при закладці несучих стін будівель, які мають більше ніж 6 поверхів (у цьому випадку треба, щоб цегла мала маркування М200, М250 чи М300), також його можуть застосовувати при спорудженні шахт ліфтів та зовнішніх сходів;
● якщо це пустотіла силікатна цегла, то вона має значно ширшу сферу застосування у будівництві. Вона використовується при закладці внутрішніх міжкімнатних перегородок, зведенні парканів та різних господарських будівель, невеличких веранд та тирас.
Варто зазначити, що біла цегла має достатньо великі показники водопоглинання, а тому таку цеглу не рекомендують використовувати при будівництві будинку там, де є високий коефіцієнт вологості. В такому разі силікатну цеглу слід використовувати в якості декоративного оздоблення зовнішніх стін будівель.
Важливо пам'ятати, що перед тим як щось робити з обраної вами силікатної цегли, ви повинні переконатися в тому, що саме ця цегла вам підходить по своїй міцності и може витримати задане їй навантаження. Для цього вам потрібно лише звернути увагу на маркування самої цегли, оскільки існують певні встановлені лабораторними методами межі міцності силікатної цегли, яку можна використовувати в тій чи іншій будівельній роботі:
- Для повнотілої цегли це марки:
- М200;
- М150;
- М125;
- М100;
- М75.
Компания Инвестор-буд завжди мае можливість купити любу портію селікатноі цеглі як на поддонах так самоскидом, телефонуйте
- Для чого потрібний керамзитНавіщо люди продовжують використовувати керамзит, коли вигадано стільки нових, більш енергоефективних альтернатив? Керамзит - минуле століття? Не поспішайте з висновками. Поділимося думкою у статті.Детальніше
- Який пісок купити у ХарковіВибір піску у Харкові став ширшим. Останніми роками почали розроблятися нові піщані кар'єри. Актуальна інформація про пісок, який є у наявності, — у статті.Детальніше