Продавець Інвестор-буд Харків, вул. Біологічна 24, Переможців 8, Московський проспект 247 розвиває свій бізнес на Prom.ua 14 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
613 відгуків
Инвестор-строй стройматериалы в Харькове
+380 (57) 755-58-64
+380 (99) 388-31-40

Чорнозем — що це за грунт

Чорнозем — що це за грунт

ЧОРНОЗЕМ

Чорнозем — це один із типів ґрунтів, які дуже розповсюджені по всій території України, а це приблизно більше ніж 40% від усієї її території, у той самий час, коли на всій земній поверхні чорнозем складає лише 6%. Таким чином, в Україні зосереджена приблизно третина від усіх світових запасів цього цінного типу ґрунту.

Насамперед цей тип ґрунту характеризується високим показником родючості та високим вмістом мікро- та макроелементів, які потрібні для життєдіяльності багатьох видів рослин.

На формування чорноземів впливають певні компоненти:

 1. кліматичні умови (чорнозем формується у помірно-континентальному кліматі; цей клімат добрий тим, що має перепади температур (від високої до низької), які впливають на ступінь перегнивання рештків рослин, які згодом стануть основою для гарного гумусу);
 2. наявність певних видів рослин (зазвичай чорнозем формується на території з лісовою, лісостеповою та луговою рослинністю);
 3. наявність високого рівня вологості;
 4. безперервна участь живих мікроорганізмів (бактерії, актиноміцети, мікроскопічні гриби, одноклітинні водорості тощо) та безхребетних (нищі черв'яки, одноклітинні найпростіші, дощові черв'яки, круглі черви (нематоди), різні комахи, покриві, багатоніжки та інші).

Однією з основних характеристик чорноземних ґрунтів є достатньо високий процент вмісту гумусу, який має найбільше накопичення у верхніх шарах чорноземів.

Гумусом називають звичайний перегній, який утворився завдяки обміну поживними речовинами, який відбувся між рослинами та простими мікроорганізмами.

За вмістом гумусу чорнозем поділяється на:

●       1. Сильногумусні ("жирні") — від 9% до 10%;

●       2. Середньогумусні — від 5% до 9%;

●       3. Малогумусні — від 4% до 5%;

●       4. Слабогумусні — до 4%.

чернозем Харьков

Слід зазначити, що товщина шарів гумусу в чорноземних ґрунтах не завжди однакова. Гумусові шари поділяються на:

-           1). Надпотужні. У таких чорноземах шар гумусу становить понад 120 см.

-           2). Потужні. Тут гумусовий шар становить від 80 см до 120 см.

-           3). Середньоглибокі. Гумусно-акумулятивний горизонт варіюється від 40 см до 80 см.

-           4). Малопотужні. Гумусовий шар має товщину лише 40 см.

 

Як може працювати цей корисний та важливий для багатьох рослин ґрунт на вашій дачній ділянці та огороді?

 

Насамперед він у значній кількості підвищить родючість ґрунту вашої місцевості, що добре відобразиться на вашому майбутньому врожаї. Але незважаючи на те, що сам по собі чорнозем дуже корисний, надмірне його використовування може негативно вплинути на подальший стан вашої землі, а тому треба бути обережним і не надмірним у його застосуванні. Адже надмірне внесення чорнозему може призвести до сильного ущільнення ґрунту. Дуже важливо, щоб ґрунт був насичений киснем, мав легку та "пухку" структуру, щоб овочевим та квітковим культурам, рослинам, які мають не таку сильну та розвинену кореневу систему як, скажімо, у дерев та деяких кущів, було легше в ньому рости та розвиватися, що неможливо зробити у спресованому та перевдобрюваному ґрунті. А тому навіть невелика кількість внесеного вами чернозему здатна значно покращити ваші показники врожаю і не завдати ніякої шкоди.
Купити чернозем в Харкові завжді можно в Инвестор бут Харьків

Інші статті
 • Для чого потрібний керамзит
  Для чого потрібний керамзит
  Навіщо люди продовжують використовувати керамзит, коли вигадано стільки нових, більш енергоефективних альтернатив? Керамзит - минуле століття? Не поспішайте з висновками. Поділимося думкою у статті.
  Детальніше
 • Який пісок купити у Харкові
  Який пісок купити у Харкові
  Вибір піску у Харкові став ширшим. Останніми роками почали розроблятися нові піщані кар'єри. Актуальна інформація про пісок, який є у наявності, — у статті.
  Детальніше

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner