Продавець Інвестор-буд Харків, вул. Біологічна 24, Переможців 8, Московський проспект 247 розвиває свій бізнес на Prom.ua 14 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
614 відгуків
Инвестор-строй стройматериалы в Харькове
+380 (57) 755-58-64
+380 (99) 388-31-40

Сучасне будевництво бетон і його марки

Сучасне будевництво бетон і його марки

БЕТОН. МАРКИ БЕТОНУ І ДЕ ВОНИ НАЙЧАСТИШЕ ЗАСТОСОВУЮТЬСЯ У СУЧАСНОМУ БУДІВНИЦТВІ.

На сьогодні жодне серйозне будівництво неможливо уявити без бетону та сумісних з ним бетонних сумішей, які є дуже важливими компонентами не тільки різних будівельних матеріалів, але й різних етапів тих чи інших будівельних робіт.

Бетон Харків

Бетоном називають будівельний матеріал, який виготовляють шляхом змішування в певних пропорціях чотирьох основних компонентів: води, піска, щебеня та цементу. Серед цих чотирьох компонентів основними є цемент та вода, тому що саме вони поєднують між собою, зв‘язують один з одним усі інші складові будь-якої бетонної суміші. Слід зазначити, що інколи до складу бетону деякі виробники можуть додавати спеціальні домішки аби покращити ті чи інші його характеристики.

 

ОСНОВНИМИ ХАРАКТЕРИСТИКАМИ БЕТОНУ Є:

●       МОРОЗОСТІЙКІСТЬ (F). Під морозостійкістю бетону мають на увазі те, скільки циклів поперемінного заморожування та відтавання може витримати той чи інший вид бетоної суміші і при цьому не втратити заданого йому відсотка міцності. Розрізняють такі марки морозостійкості бетону: F50, F75, F100, F150, F200, F300, F400, F500.

●       ВОДОНЕПРОНИКНІСТЬ (W). Це дуже важлива властивість бетону — протиборствувати дії води і при цьому не руйнуючись. Є такі марки водонепроникності бетону: W2, W4, W6, W8, W12.

●       ЩІЛЬНІСТЬ БЕТОНУ. Щільність бетону — це розрахунок співвідношення маси бетону до його об’єму. Щільність бетону впливає на якість бетону, яку визначає рівень його міцності: чим вища його щільність, тим більшу міцність він має.

●       КЛАС (В) ТА МАРКА (М) БЕТОНУ є найважливішими характеристиками бетону, на які слід звертати увагу в першу чергу. Марка бетону є показником межі його міцності та здатності чинити опір зовнішнім навантаженням чи руйнуванням. Виділяють наступні марки бетону по його міцності: М50, М75, М100, М150, М200, М250, М300, М350, М400, М450, М550, М600, М700, М800. Клас бетону повністю залежить від показника міцності на осьовому стиску і позначається літерою «В» та цифрами, які відображають тиск, виміряний у мегапаскалях (МПа).

ДЕ СЛІД ЗАСТОСОВУВАТИ БЕТОН ЗАЛЕЖНО ВІД ЙОГО КЛАСУ ЧИ МАРКИ?

 1. БЕТОН М50, М75; В-5; 65 кг/см2. Використовується під час підготовчих робіт перед заливкою монолітних плит і стрічкового фундаменту. Також бетон цих марок і класу використовують при встановленні бордюрних каменів та у якості «подушки» при дорожньому покритті. А бетон марки М75 ще використовують при будівництві малоповерхівок.
 2. БЕТОН М100; В-7,5; 98 кг/см2. Ця марка бетону відноситься до так званих легких бетонів, основне використання яких полягає у підготовчих роботах перед заливанням фундаменту, встановлення невеликих архітектурних форм чи прокладання дорожнього полотна.
 3. БЕТОН М150; В-12,5; 164 кг/см2. Ця марка бетону при заливки підлоги, стрічкових фундаментів під невеликі господарські приміщення та монолітних плит, для бетонних стяжок і бетонування паркових або садових доріжок.
 4. БЕТОН М200; В-15; 196 кг/см2. Використовується для заливки бетонної підлоги, фундаменту, влаштовування відмосток. Міцність цієї марки бетону дозволяє використовувати його у приватному будівництві: заливці фундаментів (стрічкових, плиткових або свайних) та виготовленні міцних бетонних сходів.
 5. БЕТОН М250; В-20; 262 кг/см2. В основному ця марка бетона застосовується під час монолітних фундаментів різних типів та виготовлення мало навантажених плит для перекриття, сходів, підпірних стін та заборів.
 6. БЕТОН М300; В-22,5; 262 кг/см2. Слід зазначити, що це одна з найбільш популярних марок бетона, яка у своєму застосуванні майже є універсальною. Ця марка бетону ідеально підійде для фундаментів під будь-який будинок (тільки не для багатоповерхівок). Також її використовують для сходових маршів та плит для перекриттів.
 7. БЕТОН М350; В-25; 327 кг/см2. Використовується для заливки монолітних фундаментів, для виготовлення залізобетонних конструкцій, монолітних стін, опорних балок, чаш басейнів та багато чого іншого, що так чи інакше буде приймати на себе великий відсоток навантажень.

БЕТОН М400 ТА М450; В-30 ТА В-35; 393 кг/см2. На відміну від марки М300, марка М400 не використовується у приватному будівництві. Ці марки бетону використовуються для зведення мостових конструкцій, колон, ригелів, дамб, цокольних поверхів будинків, гідротехнічних споруд, банківських сховищ, поперечних балок та підпірних стінок. Також марка бетону М450 використовується при метробудуванні та будуванні споруд зі спецпотребами.
Замовити бетон будь якої марку в Харькові якісно і не дорого в Инвестор буд

Інші статті
 • Для чого потрібний керамзит
  Для чого потрібний керамзит
  Навіщо люди продовжують використовувати керамзит, коли вигадано стільки нових, більш енергоефективних альтернатив? Керамзит - минуле століття? Не поспішайте з висновками. Поділимося думкою у статті.
  Детальніше
 • Який пісок купити у Харкові
  Який пісок купити у Харкові
  Вибір піску у Харкові став ширшим. Останніми роками почали розроблятися нові піщані кар'єри. Актуальна інформація про пісок, який є у наявності, — у статті.
  Детальніше

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner