Як вибрати якісний чорнозем
Як вибрати якісний чорнозем
Понад половина земель Харківщини, згідно з звітом «Екологічний стан та охорона ґрунтів Харківської області», — високородючі чорноземи. Але звичайні власники землі про високу родючість на своїх ділянках найчастіше лише мріють, а досягти не можуть. Тоді в хід ідуть різні хитрощі. Найефективніше в наших кліматичних умовах завезти на ділянку шар гарного чорнозему. Але вибирати його треба вміти.
Необхідно дізнатися, якого типу ваш ґрунт, яка його кислотність. Порівняти з тим, який тип/кислотність потрібні для культур, які плануєте садити. ü Наприклад, якщо ґрунт кислий, одним внесенням чорнозему з нейтральною реакцією (pH 6-7) проблему не вирішити. Варто вибрати слаболужний, розкисляти грунт золою, крейдою. ü Якщо вихідний ґрунт важкосуглинистий, купувати чорнозем з високим вмістом глини нераціонально. Ґрунт потрібно розпушувати, додатково вносячи торф. Просто купити чорнозем – не панацея, треба підбирати під конкретні умови.
Що робити, якщо не знаєте тип, кислотність ґрунту? У ютьюбі багато слушних відеоінструкцій. Якщо коротко:
Ø Для визначення кислотності існують тест-смужки (продаються в зоомагазинах).
Ø Щоб дізнатися склад (тип) грунту, потрібно спробувати злегка намочити невеликий грудок землі і спробувати розкотити в джгутик. Якщо вийшло, значить, ґрунт не піщаний. Вдасться згорнути джгутик у кружок, без тріщин — глиниста. Якщо розсипається – піщана. Між цими крайніми видами розташувалися варіанти: легка супіщана, легка суглиниста та ін.
Знаючи особливості ґрунту, безпомилково підберете догляд за рослинами.
Під виглядом родючого чорнозему часто продають інший ґрунт. Як купити чорнозем, а не просту чорну землю, торф або б/в ґрунт із теплиць, з-під грибів тощо?
Щоб відрізнити чорнозем від родючої землі, але все ж таки не чорнозему, потрібно трохи забруднити руки. Промийте невелику грудочку у проточній воді чи відрі. Колір залишився чорним - чорнозем. Посвітлішав — інший ґрунт. Якщо грудочка чорна, але стала занадто еластичною, як пластилін, — забагато глини. Але підійде для піщаних ґрунтів.
ü Торф — легкий, цебро торфу піднімете легко. Чорнозем - важкий, хоч і розсипчастий. Відро підняти важко.
ü Грунт із теплиць, після грибів завжди дешевий. Купуючи «чорнозем» дешево, задумайтеся, чому раптом такий цінний товар, за який багато хто віддав би півцарства, продають за копійки? І подивіться на колір, структуру. Розраховувати на високу врожайність на такому ґрунті не варто - він порожній: немає мікро- і макроелементів, ні мікрофауни.
У Харківській області сприятливі умови для чорнозему — степ/лісостеп, помірні опади. Тому купити справжній багатий чорнозем тут можна. Особливо, якщо знаєте перевіреного постачальника, який не підводить.
Сподіваємося, що такий надійний постачальник для вас – «Інвестор-Буд». Пропонуємо найкращі зразки чорнозему за гарною ціною. Проконсультуємо за характеристиками, підкажемо, як підібрати під тип ґрунту. Доставимо протягом доби. Телефонуйте!
- Для чого потрібний керамзитНавіщо люди продовжують використовувати керамзит, коли вигадано стільки нових, більш енергоефективних альтернатив? Керамзит - минуле століття? Не поспішайте з висновками. Поділимося думкою у статті.Детальніше
- Який пісок купити у ХарковіВибір піску у Харкові став ширшим. Останніми роками почали розроблятися нові піщані кар'єри. Актуальна інформація про пісок, який є у наявності, — у статті.Детальніше